Gaśnica ABC: co warto o niej wiedzieć?

Written by

Nie da się ukryć, że gaśnica ABC to bardzo ważny element. Musi on być stosowany w rozmaitych miejscach zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Taki asortyment możesz kupić w SORBEX. I są duże szanse, że będziesz zadowolony. Z czego to wynika?

Zanim jednak do tego przejdziemy, czas dowiedzieć się, czym cechuje się gaśnica ABC. Warto zauważyć, że na ten temat powstało wiele mitów. Nie wiesz, co wybrać? Pomocny będzie w tym między innymi artykuł znajdujący się na stronie internetowej https://sorbex.pl/gasnica-abc-co-musisz-o-niej-wiedziec/. Tak naprawdę gaśnica ABC powinna znajdować się w rozmaitych miejscach. Chodzi na przykład o budynki użyteczności publicznej. Ta sprawa dotyczy restauracji, hoteli, pensjonatów, pomieszczeń biurowych itp. Z tego zatem wynika, że gaśnica ABC jest nieodzowna w wielu lokalizacjach. Taki asortyment możesz zaś kupić w SORBEX. Tak samo, jak wiele innych elementów. Do wyboru są chociażby drzwiczki gazowe nierdzewne itp. Nie wiesz, czym się one cechują? W takim razie dokładnie zapoznaj się z tym, co zostało przygotowane w artykule ze strony internetowej https://sorbex.pl/drzwiczki-gazowe-nierdzewne-dlaczego-warto-sie-na-nie-zdecydowac/. Wracamy do głównego tematu. Okazuje się, że gaśnica ABC jest określana także jako proszkowa. Te pojęcia są zaś stosowane zamiennie.

Pewna ciekawostka jest taka, że najmniejsze gaśnice ABC są oczywiście stosowane w pojazdach. Warto wiedzieć i zapamiętać sobie raz na zawsze, że mają one pojemność 1 kg. Nie da się ukryć, że pod kątem finansowym lepiej zdecydować się na większe gaśnice. Poza tym są one bardzo uniwersalne. Inna ciekawostka jest taka, że gaśnica ABC nadaje się spokojnie do gaszenia rozmaitych pożarów. W tym gronie są oczywiście najbardziej prawdopodobne z nich. Każda literka odnosi się zaś tutaj do czegoś innego. Na przykład literka A dotyczy pożarów ciał stałych. Takich, jak pellet, węgiel, drewno itp.

Tego typu pożary najczęściej występują w rozmaitych budynkach mieszkalnych, czy kotłowniach. Płynnie przechodzimy do kolejnych literek. W tym przypadku mamy do czynienia z pożarami cieczy palnych, a także substancji topniejących pod kątem ciepła. Można wskazać chociażby na naftę, alkohol, czy parafinę itd.

Co oznaczają zaś pożary typu C? To nic innego, jak pożary wszelkiego rodzaju gazów palnych. Chodzi tutaj przede wszystkim o metan. Tak samo, jak o wodór, czy o gaz ziemny (dostarczany przy pomocy sieci gazowej). Nie da się ukryć, że to bardzo niebezpieczny typ pożaru. Przede wszystkim ze względu na wybuchowość gazu. Na tej płaszczyźnie konieczne jest zatem pilne ugaszenie. Tutaj zaś dobrze sprawdzi się gaśnica proszkowa. Gdzie zaś kupować takie elementy, jak właśnie gaśnica ABC? Znakomitym rozwiązaniem jest SORBEX. To sklep online z Katowic, działający przy ulicy Milowickiej 1. Należy nadmienić tutaj, że ten podmiot oferuje produkty od sprawdzonych producentów. Klienci mogą zatem spać spokojnie. Na przykład jakość asortymentu jest odpowiednia, a każda gaśnica ABC spełnia rozmaite normy. Dodatkowo SORBEX to duży wybór. Tak samo, jak bardzo atrakcyjne ceny.

Article Categories:
Biznes

Comments are closed.