Jakie systemy napędowe warto wybrać?

Written by

Co powinny gwarantować systemy napędowe? Jakie produkty z tej kategorii są zaś szczególnie warte uwagi? Co ma w swojej ofercie firma RAControls z Katowic?

Na systemy napędowe składają się rozmaite urządzenia. Celem jest m.in. zwiększenie wydajności pracy poszczególnych maszyn. Znajdujących się np. na terenie konkretnej hali produkcyjnej. Bardzo ważne jest także poprawienie poziomu bezpieczeństwa. Zarówno w przypadku ludzi, jak i maszyn itp. Większa wydajność przyczynia się do lepszej produkcji. To powinno przełożyć się na kwestie finansowe. Każdemu zależy także na redukcji kosztów, a systemy napędowe to umożliwiają. Spore znaczenie ma również bardzo wysoka niezawodność stosowanych produktów. Warto dodać, że katowicki podmiot RAControls wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientom. Mogą oni bowiem zdecydować się na rozmaite elementy systemów napędowych, które pochodzą od zaufanej marki Allen-Bradley. Takie produkty są uniwersalne, solidne i bardzo wytrzymałe. Można je stosować nawet w przypadku skrajnie trudnych warunków środowiskowych.

W ofercie znajdują się zaś np. przemienniki częstotliwości z serii PowerFlex. To urządzenia zarówno niskiego, jak i średniego napięcia. Zakres mocy w ich przypadku wynosi od 0,37 kW aż do 25 MW. Warto dodać, że te urządzenia są bardzo uniwersalne.

Przydają się w kontekście aplikacji napędowych, czy aplikacji podnoszenia pionowego itp. To ważne. Bezpieczeństwo aplikacji napędowych jest zaś zagwarantowane poprzez zastosowanie odpowiednich rozszerzeń napędów. Zainteresowani Klienci mogą zdecydować się np. na przemienniki PowerFlex 52x, czy przemienniki PowerFlex 75x. Ważnymi elementami są również softstarty. Co ciekawe, to urządzenia, które służą do ograniczenia udaru prądowego w czasie rozruchu silnika indukcyjnego. Ma to przełożenie m.in. na optymalizację pracy tego urządzenia. Tak samo, jak na wydłużenie trwałości silnika i zredukowanie zużycia energii. Warto dodać, że te rozwiązania także są bardzo uniwersalne i można je stosować w rozmaitych sytuacjach.

Duże znaczenie mają na pewno serwonapędy z serii Kinetix, które są precyzyjne i niezawodne w czasie pracy. Zazwyczaj korzystają one z technologii CIP Motion. Wyodrębniamy tutaj szereg dostępnych wariantów. Są to np. rozwiązania jednoosiowe. W tym przypadku każdy z napędów jest zasilany niezależnie. W ofercie RAControls znajdują się natomiast serwonapędy z rodziny Kinetix 5100, czy Kinetix 5300. Czym charakteryzują się poszczególne opcje? Możesz zdobyć wiele cennych faktów na ten temat na przykład na stronie internetowej https://racontrols.pl/bazawiedzy/systemy-napedowe/.

Do dyspozycji Klientów są także rozwiązania wieloosiowe. To napędy, które pracują na wspólnej szynie DC. Jeśli je zastosujesz w praktyce, to możesz np. liczyć na uproszczenie dystrybucji zasilania systemu przy równoległym wykorzystaniu maksymalnych możliwości sterowania serwonapędami (dzięki technologii CIP Motion). W ofercie RAControls znajdują się np. wieloosiowe serwonapędy typu Kinetix 5700. W razie czego można również postawić na rozwiązania hybrydowe. Co jeszcze jest ważne? Na pewno chodzi o takie elementy, jak silniki serwo, silniki obrotowe i liniowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy sprawdzą się one w Twojej formie, to warto skontaktować się z przedstawicielami RAControls, którzy wyczerpująco odpowiedzą na Twoje pytania.

Article Categories:
Biznes

Comments are closed.