Z czego składają się regały magazynowe?

Written by

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że regały magazynowe są stosunkowo prostymi konstrukcjami. Niemniej jednak mamy tutaj kilka istotnych elementów, które warto omówić. Co składa się na regał magazynowy? Jakie zadania mają poszczególne elementy? To możesz sprawdzić w poniższym poradniku!

Dobrej jakości regały magazynowe produkuje firma LTM z Gdyni. Jeśli chcesz kupić porządne produkty tego typu, to warto skontaktować się z fachowcami od tego zagadnienia. Należy zaznaczyć, że nowoczesna firma troszczy się o każdy, nawet najmniejszy detal. Nie inaczej jest zaś w tym przypadku. Każdy regał magazynowy składa się z kilku elementów. Nawet małe części mają finalnie wpływ na to, czy konkretne konstrukcje będą trwałe, solidne, wytrzymałe itp. A dodatkowo bezpieczne. W stosunku do ludzi, jak i umieszczanego na tych konstrukcjach typu towarów. Tego zagadnienia nie można zatem bagatelizować. Oczywiście, wyróżniamy różne typy regałów magazynowych. Są jednak pewne elementy, które w praktyce są nieodzowne. Jeśli chcesz poznać więcej faktów, to warto dokładnie przeczytać wpis ze strony online https://www.ltm-regaly.pl/z-czego-sklada-sie-regal-magazynowy-omawiamy-najwazniejsze-elementy/.

Są to między innymi słupy. Warto zaznaczyć, że te właśnie elementy stanowią pionową konstrukcję regałów magazynowych. Co warto wiedzieć na ich temat? Producenci stosuje rozmaite słupy. Zależy to między innymi od takich parametrów, jak nośność oraz wysokość itp.

Co ma jeszcze znaczenie w ramach tego zagadnienia? Na dole każdego słupa znajduje się tak zwana stopa. Dzięki niej jest zaś możliwe przytwierdzenie konkretnej konstrukcji do danego podłoża. Spore znaczenie ma również belka ukośna. Dlaczego? Jest to bowiem taki element, który ma za zadanie łączyć słupy. Warto dodać, że powinna ona nie tylko usztywniać, ale także stabilizować konstrukcje z tej właśnie kategorii. Przez to można potem liczyć na to, że regały magazynowe będą bardziej nośne, a między innymi do tego się zaś właśnie w tym temacie dąży. Jak już wiesz, są stosowane rozmaite słupy. Wszystkie elementy powinny być zaś dobrze dobrane, a potem właściwie ze sobą połączone.

Z czego jeszcze składają się słupy? Są to także ramy. To z kolei dwa słupy złączone ze sobą przy pomocy belek ukośnych. Z poszczególnych ram są zaś budowane gotowe regały magazynowe (tam, gdzie ma być zaś miejsce docelowego montażu). Spore znaczenie mają również belki nośne. Z czego to jednak wynika w praktyce? Te elementy są poziomymi profilami, które mocuje się bezpośrednio do ramy regału. To elementy wsporne dla półek regału lub palety. Od jakości belek nośnych zależy również wymagana sztywność pozioma konkretnego regału magazynowego itd.

Bardzo duże znaczenie mają także same półki. Okazuje się, że wyróżniamy kilka rodzajów tych elementów. W praktyce są stosowane między innymi półki ocynkowane, perforowane, siatkowe, z płyty wiórowej itp. Inne ważne elementy tych konstrukcji to zaś na pewno trawersy, usztywnienia, podkładki poziomujące, zabezpieczenia blokujące itd.

Article Categories:
Budownictwo

Comments are closed.